Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności

Szanowny Kliencie,
Od dnia 25 maja 2018 roku, zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie, dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO").

Nowe Rozporządzenie nakłada na CEMEX Polska Sp. z o.o., jako administratora Twoich danych osobowych, obowiązek dostosowania do nowych wymogów należytego przetwarzania danych osobowych poprzez aktualizację procedur i dokumentów, w tym m.in. Regulaminów oraz Polityki Prywatności.

W związku z powyższym poniżej zamieszczamy link do Polityki Prywatności.

Ochrona Danych Osobowych
Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna, dlatego staramy się w możliwie najbardziej przejrzysty sposób pokazać, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje dane. Przedstawiamy naszą zaktualizowaną Politykę Prywatności, która szczegółowo wyjaśnia:

 • w jaki sposób zbieramy Informacje o Tobie;
 • w jaki sposób wykorzystujemy Informacje, które zbieramy;
 • w jaki sposób możesz nas poinformować, jeśli wolisz ograniczyć korzystanie z tych Informacji;
 • jakie stosujemy procedury, aby chronić prywatność Twoich Informacji.

O nas

CEMEX jest globalnym liderem w branży materiałów budowlanych.

W świecie stojącym wobec stale rosnącej potrzeby rozwoju budownictwa, pomagamy zaspokajać ten popyt poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług naszym Klientom oraz społecznościom na całym świecie.


CEMEX w Polsce

W Polsce, CEMEX jest obecny od marca 2005 roku. CEMEX Polska jest członkiem jednego z największych na świecie koncernów produkujących materiały budowlane, należymy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw.

Baza produkcyjna firmy w Polsce obejmuje dwie cementownie: w Rudnikach i Chełmie, 9 kopalni kruszyw i największą w kraju sieć 40 wytwórni betonu towarowego. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek materiały budowlane najwyższej jakości.

Przedmiotem naszej działalności jest:
  Przedmiotem naszej działalności jest:
 • produkcja i sprzedaż cementu,
 • produkcja i sprzedaż betonu towarowego,
 • produkcja i sprzedaż kruszyw,
 • sprzedaż chemii budowlanej,
 • sprzedaż domieszek chemicznych,
 • usługi transportowe,
 • usługi laboratoryjne w zakresie badań dla kruszyw, mieszanek betonowych, zapraw budowlanych, betonu stwardniałego, gotowych elementów betonowych.
więcej informacji: www.cemex.pl.

Nasza historia

CEMEX został założony w 1906 roku. Wtedy to w północnym Meksyku została uruchomiona cementownia Cementos Hidalgo. W 1920 roku rozpoczęła działalność Cementos Portland Monterrey - nowoczesna cementownia z piecami obrotowymi, które produkowały 20.000 ton cementu rocznie.

więcej informacji: www.cemex.com >> history.

Rozwój

Od połowy lat 60. do 80. ubiegłego stulecia CEMEX wyrósł na lidera rynku meksykańskiego. W tym okresie firma rozwinęła działalność w środkowej i południowej części Meksyku, zwiększyła ponad dwukrotnie wielkość eksportu oraz weszła na meksykańską giełdę.


Międzynarodowy wzrost

W 1985 roku CEMEX przejął strategiczne cementownie w Hiszpanii, Wenezueli, Stanach Zjednoczonych, Panamie i Dominikanie. Był to początek międzynarodowego koncernu.


Globalna dywersyfikacja

Od 1996 roku do dziś CEMEX realizuje politykę globalnej dywersyfikacji, opanowując rynki, których cykle gospodarcze w dużej mierze działają niezależnie i które gwarantują długoterminowy wzrost. Dziś CEMEX znajduje się w gronie wiodących, światowych producentów materiałów budowlanych. Prowadzimy działalność w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Karaibach, w Europie, Azji, Afryce i Australii.

CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego, kruszyw oraz innych materiałów budowlanych. Nasze działania koncentrują się na najbardziej dynamicznych rynkach świata.

Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 100 lat dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania budowlane, obecnie w ponad 50 krajach świata.

Sukces CEMEX-u wywodzi się ze swoistego podejścia do biznesu, które opiera się na zrównoważonym rozwoju oraz zobowiązaniu do tworzenia trwałej wartości dodanej dla naszych interesariuszy. Dlatego na swoją rolę jako producenta materiałów budowlanych patrzymy kompleksowo i odpowiedzialnie.

Naszym celem jest sprostanie globalnym potrzebom Klientów oraz tworzenie wartości dodanej dla interesariuszy, stając się przy tym przedsiębiorstwem oferującym najbardziej wydajne i zyskowne w świecie rozwiązania budowlane.


CEMEX w mediach społecznościowych


CEMEX na świecie

 • Roczna produkcja: 95,6 mln ton cementu, 55 mln m3 betonu towarowego oraz ponad 160 mln ton kruszyw
 • 59 cementownie, 1921 wytwórni betonu, udziały mniejszościowe w 12 cementowniach
 • 327 zakładów kruszywowych
 • 226 centra dystrybucji lądowej oraz 70 terminale morskie
 • Działalność w ponad 50 krajach na pięciu kontynentach
 • Operacje biznesowe w ponad 100 krajach
 • Ponad 43,905 pracowników na świecie

* dane na 31.12.2011 na podstawie www.cemex.com.


Naszą misją jest budowanie lepszego świata dla przyszłych pokoleń.Aktualności

Prefabrykacja, czyli nowa jakość budowania

Postępujące rozwiązania technologiczne w branży betonu pozwalają realizować najbardziej nowoczesne projekty budowlane. Jednym z kluczowych kierunków rozwoju technologii betonowej jest prefabrykacja. Między innymi temu zagadnieniu poświęcone było seminarium pt. „Nowa jakość budowania – prefabrykacja i zielone budownictwo”, zorganizowane przez CEMEX Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu w Warszawie.więcej

20 tysięcy użytkowników CEMEX Go w 18 krajach w ciągu pierwszego roku

6 listopada 2018 r. CEMEX ogłosił, że świętuje pierwszą rocznicę działania platformy cyfrowej CEMEX Go, tym samym zmieniając sposób obsługi ponad 20 tys. klientów w 18 krajach i wprowadzając transformację cyfrową w globalnym przemyśle materiałów budowlanych. 20 tys. klientów stanowi około 60 proc. wszystkich stałych klientów firmy CEMEX na świecie. Obecnie klienci ci składają około jednej trzeciej swoich zamówień, czyli ok. 20 proc. globalnej sprzedaży firmy CEMEX - za pośrednictwem platformy. więcej

CEMEX Polska dzieli się praktyczną wiedzą z młodymi architektami

Po raz piąty CEMEX Polska został partnerem strategicznym programu edukacyjnego Builder for the Young Architects, realizowanego przez miesięcznik Builder we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i Fundacją im. Stefana Kuryłowicza.więcej

Wpływ cen energii na poziom inflacji

Według prognoz NBP najważniejszym ryzykiem dla krajowej inflacji, jest rozwój sytuacji na rynku surowców energetycznych. Duże  znaczenie na wzrost cen materiałów budowlanych mają podwyżki w innych branżach – jest to cenowy efekt domina. Wzrost cen paliw, energii elektrycznej, transportu oraz wynagrodzeń wpływa także na decyzje cenowe producentów w branży budowlanej. więcej

Poradnik: CEMEX Go rozwiązanie przyszłości

CEMEX Go jest pierwszą w pełni zintegrowaną platformą cyfrową, pozwalającą użytkownikom zwiększyć ich wydajność oraz ułatwia podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych, a także zwiększa kontrolę nad swoją firmą. Po konsultacjach na Forum "Dzień z Ekspertem” został przygotowany materiał, z którego dowiesz się jakie korzyści płyną z korzystania z CEMEX Go oraz jakie ma funkcjonalności. Bezpłatny poradnik w wygodnym formacie .pdf jest gotowy do pobrania z naszej eBiblioteczki.więcej