Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności

Szanowny Kliencie,
Od dnia 25 maja 2018 roku, zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie, dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO").

Nowe Rozporządzenie nakłada na CEMEX Polska Sp. z o.o., jako administratora Twoich danych osobowych, obowiązek dostosowania do nowych wymogów należytego przetwarzania danych osobowych poprzez aktualizację procedur i dokumentów, w tym m.in. Regulaminów oraz Polityki Prywatności.

W związku z powyższym poniżej zamieszczamy link do Polityki Prywatności.

Ochrona Danych Osobowych
Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna, dlatego staramy się w możliwie najbardziej przejrzysty sposób pokazać, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje dane. Przedstawiamy naszą zaktualizowaną Politykę Prywatności, która szczegółowo wyjaśnia:

 • w jaki sposób zbieramy Informacje o Tobie;
 • w jaki sposób wykorzystujemy Informacje, które zbieramy;
 • w jaki sposób możesz nas poinformować, jeśli wolisz ograniczyć korzystanie z tych Informacji;
 • jakie stosujemy procedury, aby chronić prywatność Twoich Informacji.

 • Nasze wartości
  CEMEX - dlaczego właśnie My i Ty? Co nas wyróżnia i dlaczego tworzymy dla Ciebie?
 • Ekosystem biznesu
  Biznes - budowanie relacji i dobre praktyki. Jak zyskać przewagę na rynku i wyrobić markę?
 • Główka pracuje
  Innowacyjne podejście i usprawnianie procesów: technologie, produkty i rozwiązania.
 • Punkt widzenia
  Plusy i minusy branży budowlanej. Sytuacja na rynku, zabezpieczenie transakcji, finanse oraz BHP.
 • Centrum Wszechświata
  Jesteś najważniejszy - Twoje sukcesy, wybory i dylematy. Opisz to, co dla Ciebie najważniejsze.
 • Trudne decyzje
  Budować…tak, ale jak? Realizacja projektów, kogo zatrudniać i czy jest możliwe eko-budowanie?
 • Szpilki na budowie
  Czy budowanie to męska domena? Co kobiety wiedzą o budowie i jak radzą sobie z fachowcami?
 • Futurystyka
  Nowe trendy i wizja przyszłości. Ciekawe rozwiązania i jak powinno być - "skarbnica pomysłów".
 • Co w trawie piszczy?
  To warto wiedzieć: aktualności, ciekawostki z życia, prasówka.
 • "Po godzinach"
  Hobby nas buduje! Relaks i zainteresowania, ciekawe zajęcia i rzeczy polecane.


Zrównoważone budownictwo coraz bardziej popularne w Polsce

Zielone budownictwo to najszybciej rozwijający się sektor rynku budowlanego w Polsce i na świecie. Od 2014 r. liczba certyfikowanych obiektów w kraju wzrosła o 60%. Obecnie w Polsce jest ich ok. 250. Najbardziej popularnym systemem certyfikacji wśród polskich inwestorów jest BREEAM, zaraz za nim LEED.

Zielone budynki, czyli jakie?
Zrównoważone budynki są przede wszystkim energooszczędne, zbudowane z przyjaznych dla środowiska materiałów, ograniczają zużycie wody i zasobów naturalnych. Zapewniają także większy komfort użytkowania, a w całym cyklu życia generują niższe (o blisko 40%) koszty utrzymania. Jak wynika z raportu Colliers International 2015, na rynku biurowym, zwłaszcza w Warszawie, zielony certyfikat stał się standardem, a większość nowych obiektów jest projektowana zgodnie z wymogami certyfikacji.

Czym charakteryzują się systemy certyfikacji LEED i BREEAM?
LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) jest systemem oceny i certyfikacji budynków pod kątem efektywności energetycznej i dbałości o środowisko. Stworzony został przez organizację U.S. Green Building Council i jest stosowany na całym świecie. System LEED promuje zrównoważone budownictwo, przyznając punkty m.in. za zmniejszenie zużycia wody i energii, obniżenie emisji gazów cieplarnianych, wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów i zasobów oraz komfort użytkowania.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) - brytyjski system certyfikacji budynków, przyznawany przez Building Research Establishment. System przedstawia kryteria oceny efektywności energetycznej z obszarów: materiały i konstrukcja, eksploatacja i realizacja, gospodarka wodą i odpadami, jakość środowiska wewnętrznego, dostępność komunikacyjna. Podobnie jak LEED, BREEAM jest systemem rozpoznawalnym i stosowanym na całym świecie.

Trendy na rynku zrównoważonego budownictwa
Z doświadczenia firm biorących udział w „Analizie rynku zrównoważonego budownictwa” wynika, że zainteresowanie zrównoważonymi budynkami na rynku rośnie, a 77% uważa, że popyt na zielone budynki będzie także rósł w przyszłości. Z badania wynika także, że ponad połowa (57%) firm jest w stanie zapłacić do 5% więcej za budowę, kupno lub wynajem budynku, który posiada zielony certyfikat. Unia Europejska także reguluje zagadnienia dotyczące zrównoważonego budownictwa. Według założeń dyrektywy unijnej 2010/31/EU już za 5 lat wszystkie budynki, a za 3 lata budynki użyteczności publicznej w Polsce powinny być niemal samowystarczalne pod względem energetycznym.
Wyślij do znajomego
Komentuj na forum
Brak komentarzy na forum

Oceń artykuł:

data publikacji: 05.10.2015

autor: Joanna Węgrzynowska
Koordynator zrównoważonego rozwoju CEMEX PolskaZapisz się na Biuletyn: