Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce Prywatności

Szanowny Kliencie,
Od dnia 25 maja 2018 roku, zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie, dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO").

Nowe Rozporządzenie nakłada na CEMEX Polska Sp. z o.o., jako administratora Twoich danych osobowych, obowiązek dostosowania do nowych wymogów należytego przetwarzania danych osobowych poprzez aktualizację procedur i dokumentów, w tym m.in. Regulaminów oraz Polityki Prywatności.

W związku z powyższym poniżej zamieszczamy link do Polityki Prywatności.

Ochrona Danych Osobowych
Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna, dlatego staramy się w możliwie najbardziej przejrzysty sposób pokazać, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje dane. Przedstawiamy naszą zaktualizowaną Politykę Prywatności, która szczegółowo wyjaśnia:

 • w jaki sposób zbieramy Informacje o Tobie;
 • w jaki sposób wykorzystujemy Informacje, które zbieramy;
 • w jaki sposób możesz nas poinformować, jeśli wolisz ograniczyć korzystanie z tych Informacji;
 • jakie stosujemy procedury, aby chronić prywatność Twoich Informacji.

 • Nasze wartości
  CEMEX - dlaczego właśnie My i Ty? Co nas wyróżnia i dlaczego tworzymy dla Ciebie?
 • Ekosystem biznesu
  Biznes - budowanie relacji i dobre praktyki. Jak zyskać przewagę na rynku i wyrobić markę?
 • Główka pracuje
  Innowacyjne podejście i usprawnianie procesów: technologie, produkty i rozwiązania.
 • Punkt widzenia
  Plusy i minusy branży budowlanej. Sytuacja na rynku, zabezpieczenie transakcji, finanse oraz BHP.
 • Centrum Wszechświata
  Jesteś najważniejszy - Twoje sukcesy, wybory i dylematy. Opisz to, co dla Ciebie najważniejsze.
 • Trudne decyzje
  Budować…tak, ale jak? Realizacja projektów, kogo zatrudniać i czy jest możliwe eko-budowanie?
 • Szpilki na budowie
  Czy budowanie to męska domena? Co kobiety wiedzą o budowie i jak radzą sobie z fachowcami?
 • Futurystyka
  Nowe trendy i wizja przyszłości. Ciekawe rozwiązania i jak powinno być - "skarbnica pomysłów".
 • Co w trawie piszczy?
  To warto wiedzieć: aktualności, ciekawostki z życia, prasówka.
 • "Po godzinach"
  Hobby nas buduje! Relaks i zainteresowania, ciekawe zajęcia i rzeczy polecane.


Prefabrykacja, czyli nowa jakość budowania

Postępujące rozwiązania technologiczne w branży betonu pozwalają realizować najbardziej nowoczesne projekty budowlane. Jednym z kluczowych kierunków rozwoju technologii betonowej jest prefabrykacja. Między innymi temu zagadnieniu poświęcone było seminarium pt. „Nowa jakość budowania – prefabrykacja i zielone budownictwo”, zorganizowane przez CEMEX Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Ce mentu w Warszawie.

Spotkanie odbyło się 23 października br. w Warszawie i zgromadziło ponad dziewięćdziesięciu uczestników, zainteresowanych tematyką zrównoważonego budownictwa i prefabrykacji. Honorowymi patronami seminarium byli: Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Prezentowane podczas seminarium referaty potwierdzają, że nowoczesność w technologii betonu idzie w parze ze zrównoważonym rozwojem.

O perspektywach architektury betonowej mówił prof. Jan Słyk z Politechniki Warszawskiej. W swoim wystąpieniu przedstawił prefabrykację w kontekście możliwości zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników obiektów betonowych. Z kolei Agnieszka Kalinowska-Sołtys, reprezentująca Stowarzyszenie Architektów Polskich, zwróciła uwagę na aspekty związane z powtórnym wykorzystaniem materiałów w budownictwie prefabrykowanym.

Nie zabrakło przykładów dobrych praktyk dotyczących innowacyjnych rozwiązań w budownictwie, które wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju, prezentowanych przez biura projektowe. Uczestnicy seminarium zapoznali się także z ciekawym, współczesnym projektem prefabrykowanego budownictwa mieszkalnego, zrealizowanego na warszawskiej Pradze.

Prelegenci zaadresowali także istotną tematykę emisji gazów cieplarnianych w budownictwie. Zwrócono uwagę na istotność uwzględniania tego czynnika na etapie projektowania, pomysły na realizację terenów zielonych w sercu miasta oraz praktyczne aspekty, sprzyjające rozwijaniu prefabrykacji w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Spotkanie zakończyło się dyskusją panelową, podczas której uczestnicy wskazywali na korzyści stosowania technologii prefabrykowanej. Debata potwierdziła, iż dla wykonania zrównoważonego budynku, niezmiernie istotny jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych na etapie projektu. Debatujący podkreślili także duże znaczenie konstruktywnej współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu realizacji inwestycji, tj. producentami materiałów, architektami, projektantami, inwestorami oraz wykonawcami i użytkownikami obiektów, która może pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz efektywność energetyczną na każdym etapie budowy.

Wśród prelegentów znaleźli się: Jan Słyk (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski Architekci/SARP), Bartłomiej Kisielewski (Partner w Horizone Studio), Emilia Sobańska (BBGK Architekci), Jan Cieśla (Buro Happold Polska), Ewa Bykowska (Buszrem S.A.), Przemysław Borek (PEKABEX S.A.). Moderatorem panelu dyskusyjnego był Zbigniew Pilch (Stowarzyszenie Producentów Cementu).

To kolejne seminarium organizowane przez CEMEX, poświęcone prefabrykowanym technologiom betonowym. Poprzednie w tym cyklu spotkania poświęcone były trendom budownictwa mieszkaniowego. Celem spotkań jest przybliżanie idei „zielonego budownictwa”, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie prefabrykacji oraz optymalny dobór produktów i dostawców.
Wyślij do znajomego
Komentuj na forum
Brak komentarzy na forum

Oceń artykuł:

data publikacji: 20.11.2018

autor: Dział Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu
prowadzi zintegrowaną komunikację dla wszystkich linii biznesowych CEMEX Polska (cementu, betonu i kruszyw) w zakresie usług promocyjnych, reklamowych i PR, komunikacji bezpośredniej z Klientami oraz działań marketingu relacyjnego.Zapisz się na Biuletyn: